Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!
Filtreleme
 • Fiyat
  TL - TL
 • Batarya
  0
  0
 • Marka
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Renk
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Kalınlık
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Batarya
  0
  0
  0
  0
 • Nikotin miktarı
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
  0

Sorunlar ve Çözümler

Atomizer çeşitleri :

CE serileri : ce6,  ce9 gibi çeşitleri vardır , en klasik sistemdir, ip ve tel kısmı yukarıdadır, üst ağızlık kısmı açılarak doldurulur, komple açılır, temizlenir, kuru yakma yapılabilir.

       Ce6 Atomizer                         Evod Atomizer

http://www.esigaraal.com/image/cache/data/IMG_9459-500x500.jpg                 

BCC EVOD : 2. Nesil Atomizer , ip ve tel kısmının aşağıda sürekli sıvının içinde olduğu dipten fitilli atomizerlerdir. Bottom Coil Cleoromizer olarak adlandırılır, fitil dipte hep ıslak kaldığı için yanık tadı daha geç hisedilebilir , www.esigaraal.com, yanma kısmı ağzımızdan daha uzakta olduğu için  daha soğuk duman verir, kimi kullanıcı bunu sever, kimi sevmez,  dipten fitilli sistemlerde ısınan likitin yoğunluğu değiştikçe performans değişebilir, fokurdama veya akıtma olasılığı biraz daha fazladır. COIL kısmı açılarak slika ilave etmek sorunu çözer. Protank – T-tank gibi sistemler de bu sınıfa girer.

Carto Tank : carto ve tank sistemleri  biraz zahmetlidir, carto içinde elyaf benzeri emici bir madde ve ortasında ısıtıcı teller olan bir metal boru gibidir , puncher delici almalı ve cartoları delmelisiniz. açılacak deliklerin 1 veva 2 adet olması , büyüklüğü , tankı az doldurmak- çok doldurmak - cartoya yeterli sıvı emdirememek , genel problemlerdir,  likitin yoğunluğu bile delik sayısını ve performansı değiştirir, bir ara çok modaydı ama bu sıralarda pek talep yok.

cartoya müdahele edemeyiz, bazen bazı sıvılarda 3 günde yanık tadı gelir- kuru yakma vs  yapılamaz. cartoyu atıp,  yenisini delip kullanmanız gerekir.

RDA :  Damlatmalı atomizerler,  Kullanıma hazır gelirler ,  10-15 damla damlatır yarım saat kadar içersiniz, sonra yeniden damlatırsınız, farklı likitleri üst üste denemek için de idealdir,  çoğu kullanıcıya göre her esigara meraklısının bir damlatmalı atomizeri olmalıdır, dumanı ve tadı farklıdır, www.esigaraal.com,  ufak bir el becerisi ile ip- tel sarabilir veya hazır sarımlarımızdan sadece 2 vidayı sıkarak montaj yapabilirsiniz - hiç zor değildir. IGO-L , IGO W bu sınıfın en temel ürünleridir.

RBA : Yenilenebilir Atomizerler, uzman kullanıcının sarımını ve ayarlamasını kendi yaptığı , bazen ml ye yakın  büyük likit depolu,  komple sökülüp takılabilen gelişmiş atomizer sistemleridir, çalışma mantığı aynıdır ama tüm sistemi siz hazırlarsınız, tecrübe gerektirir.

PİL çeşitleri :

eGo standartı piler :  en temel pillerdir, başlangıç için idealdir, kapasiteleri ve boyları 650ma ve 1100ma arasında değişir, tüm ce serisi , evod vs atomizerlere uygundurlar.

5-6 kez hızlıca basarak Açma kapama fonksiyonuna ve  kısa devre korumasına sahiptirler, ama bu koruma da  belli bir toleransa kadardır- uzun süre veya sağlam bir kısa devre olduğu zaman içindeki koruma devresi de yanabilir.  eGo T , red kiwi piller bu sınıftadır.

Voltaj ayarlı piler : Vision spinner, Aspire Karbon piller, hem kapasiteleri daha yüksek , hem de voltaj ayarlanabilir pillerdir, voltaj değiştirerek atomizerinize ve ağıztadınıza en uygun tat ve dumanı keşfetmenizi sağlar, bu piller hem klasik ce serisi veya evod gibi ürünleri çalıştırmakla beraber diğer tüm RDA – RBA gibi üst seri ürünler için de uygundur.  Yine 5-6 kez hızlıca basarak Açma kapama fonksiyonuna ve  daha güçlü kısa devre korumasına sahiptirler.

VV mod bataryalar : Evic, SDV ,Vamo gbi hem voltaj ve güç ataruı yapabileceğiniz hem de atomizer direnci ölçme gibi ekstar özelliklere sahip bir üst seri ürünlerdir, her türlü ürüne uygundur. Kendi yaptığınız sarımları ölçebilir ve dilediğiniz güç ile çalıştırabilirsiniz. Harici pil takılır ve bu pilleri dışarıda ayrı bir şarj aleti ile şarj edersiniz ( EVIC  kendi şarj özelliğine de sahiptir )

Mekanik Mod ürünler:  Bu ürünler içine harici pil takılan ve pilin gücünü hiçbir ayar ve sınırmala olmadan atomizere ileten ürünlerdir, daha çok kendi sarımını yapan ve hatta 1 ohm altı düşük ohm (subohm) sarımlar ile hızlı ve güçlü buhar almak isteyen uzman kullanıcılar içindir. 

Olası problemler ve Çözümleri : 

Buhar = likit – pil – atomizer , bazen bu 3 ü denk gelir en basit sistemden harika duman alırsınız, bazen ise birtürlü olmaz,  likitlerin de duman yoğunluğu değişebilir , bazı likitte pile az basarak yeterli dumanı alabilirsiniz , bazı likitlerde pile daha uzun basmanız ve genel olarak yavaş ve uzun nefes çekmeniz gerekebilir.

Atomizer çalışmıyor :

Bu sorunun pilden mi yoksa atomizerden mi olduğunu tespit etmek önemli , bu sebeple 2li setleri tavsiye ediyorum ki değişim yaparak tam sorunu tespit etmek kolay olabilsin.. gelen sorun pilin atomizere temas etmemesi olur,

Pilin atomizer taktığınız  göbeğinde tepeden bakınca yuvarlak kontak vardır, bu kontak yukarı aşağı hareket  edebilir, altında slikon bir halka vardır,  hem kısa devre olmasını hem de yaylanmasını sağlar,  www.esigaraal.com, bazı atomizerleri sıkıştırırken veya şarjda pili sıkarken bu sıkıştırma göbeği aşağı bastırılır, piliniz bazı atomizerlerde çalışmaz,  bir cımbız ile bazen biraz yukarı kaldırmak gereklidir. Bu kısım temizlenmedikçe buranın sıvıyla teması da yay özelliğini bozabilir.

Güçlü nefes çekimlerinde atomizer göbeğine giren ve buharlaşmayan sıvı pilinize doğru akabilir. Şarj etmeden bu kontrolü yapınız ve pil kontaklarını kulak çubuğu gibi bir pamukla bastırarak temizleyiniz, likit yapışkanlığını gidermek için kontak sprey veya yoksa az kolonya kullanınız.

Yanık tadı :

Yanık tadı atomizer eskidikçe veya atomizerin ısınma bölümüne az sıvı gittiğinde görülür. Sıvı azaldı ise sıvı ekleyiniz, buharlaşma sıvı girişinden daha hızlı  olduğunda yanık tadı alınabilir ,  nefes çekimi vakum yöntemi ile yanma bölümüne sıvı gidişini arttırır, pilinize basmadan önce 1-2 nefes çekiniz, piliniz güçlü ise nefes çekmeye devam ederken pile sürekli basmayınız, aralıklı basınız , en son elinizi pilden çektikten sonra nefes çekmeye devam ediniz , iplerin sıvıyı emmesi likitin yoğunluğuna göre de değişkenlik gösterebilir, genelde VG likitler daha yoğun olabilir ve ipin emişi daha yavaş olabilir ,www.esigaraal.com,  klasik atomizerlerde  iplerin içeri girdiği bölümdeki slikon şapka ipleri fazla şıkıştırmasın,  koyu likit kullanıp slikon şapkayı iplerin orta yanma kısmına girdiği yeden hafif kesen kullanıcılar da mevcuttur , tabii ki atomizeriniz eskidi ise coil veya ip- tel değiştiriniz.

Likit Akıtma - fokurdama :

Genel olarak yeterli buharlaşma olmayınca görülür , yani piliniz atomizer içine giren sıvıyı yeterli buharlaştıramaz ve bu fazla likit hızlı çekimde ağzınıza gelebilir veya pile vs akabilir.. pile daha uzun basılı tutarak yavaş ve uzun nefes çekimi yapın, müdahale edebileceğiniz atomizer sistemi ise (ki sitemizde satılan tüm klasik atomizerler bu şekildedir) atomizeri sökerek likit girişi olan kısma  slika - pamuk vs ilave ederek likit girişini azaltmaya çalışın,  likitlerin yoğunluğu vs de değiştiği gibi bu durum bazen likite bağlı olarak da görülebilir. Atomizerde slika ve ısınma olan tel kısmına kadar atomizer sökülerek  buraya tele dokunmadan üstten slika veya pamuk ilave edilebilir, Bu da likit girişini azaltır. 

Atomizeri pilden söküp bir peçete tutarak hızlı nefes çekin veya üfleyin coil kısmındaki fazla sıvıyı temizleyin. Akıtma pile doğru orta kısımdan ise, yanma bölümüne buharlaşabileceğinden daha fazla sıvı giriyor olabilir, uzun ve yavaş nefes çekiniz, şiddetli ve hızlı nefes çekmek genelde fazla sıvının orta bölüme gitmesine sebep olacaktır, akıtma artacaktır. , pilinize nefes çekmeden önce basınız  1-2 saniye sonra yavaş pile basılı tutarak ve uzun nefesler çekiniz..

Eskiyen atomizer coilleri yanmış kireç benzeri bir tortu ile kaplanır, likit ipe ve tele ulaşamaz, bu durumda da akıtma yaşanabilir, atomizeriniz eskidi ise coil veya ip- tel değiştiriniz.

Atomizerinizi pile takarken fazla sıkıştırmak içindeki contaların ezilmesine ve sıvı akıtmasına yol açabilir. CE serisi Atomizerin cam ve metal birleşimi geçmeli sistemdir, genelde sağlık sebebi ile yapışkan ve kimyasal kullanılmaz,  cebinizde veya çantanızda bükülme yaşanırsa sıvı kaçağı yaşanabilir, bu durumda atomizeri dik tutarak bastırınız. (ce serisi için..) Atomizerleri Pile takıp sökerken cam kısımların tutarak sıkıştırma yapmayın, cam ve metal kısmı bu şekilde de oynayıp sıvı kaçağı yaşanabilir.. 

Hava ayarlı atomizerlerde hava ayarını fazla kapalı tutmak nefes vakumu ile atomizer coil içine fazla sıvı gitmesine yol açar, çok açık tutmak ise yanık tadına sebep olabilir. bu atomizer direncine göre de değişir, düşük dirençlerde uzun ve derin nefes (ciğer içimi) yapmak daha uygundur. Hava ayarlı atomizerlerde  pile doğru akıtma olmaz , atomizerin içine yakabildiğinden fazla sıvı gider ise hava deliğinden dışarı atar, bu tip durumda fokurdama da görülebilir,  Hava ayarını çok kapalı tutmayın, sizin nefes çekerken yarattığınız vakum atomizer coil içine likit akışını sağlar , çok ani ve güçlü nefes çekimi coil içine fazla likit gitmesine sebep olur, pile basılı tutarak yavaş ve uzun nefesler daha idealdir.   

Hava  ayar özelliğin bulunduğu atomizerlerde sizin nefes çekiminiz ile oluşan vakumlama, coil içine likit girmesine yol açar,  kafaya giren likitin miktarını bu ayarı açıp kapayarak ayarlayabilirsiniz. Açık olması  yani havanın rahat çekimi PG - akışkan likitler için daha uygundur, iç vakum az oluşur, likit girişi dengelenir.  Kapalı olması yüksek VG likitler için kullanılıyor. VG yani koyu likitlerde hava ayarı önce az kapalı , sonra da likit ısınıp akışkanlaştıkça açmak gerekiyor ki nefes vakumu ile likit girişi ayarlansın. Bu şekilde fazla likitten olşan  fokurdama veya az likit girişinden oluşan yanık tadı engellenebilir. 

Fokurdama oluyor ise ayarı açın rahat nefes modunda kullanın, yanık tadı alıyorsanız ayarı kısın. 

Ağza likit gelmesi : Belirli koşullarda maalesef her atomizerde zaman zaman görülebilen bir durumdur - güç yetersiz olunca, coil içinde fazla likit olunca , coil eskimiş tıkanmış olunca, tam ısınma olmadan hızlı nefes çekimleri veya benzeri durumlarda görülebilen bir durumdur. Joyetech in içi spiralli drip tipi bunu bir nebze engelliyor, "drip tip aio" 

İletişim
 • Y.içi kargo Çekmeköy Şube
 • 539 824 30 30
  Elden teslim ve Kapıda Ödeme Yoktur
 • [email protected]
  #
Şu anda bu ürün stoklarımızda yoktur. Ürün geldiğinde haber almak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz..

İsim
Mail