Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!
Filtreleme
 • Fiyat
  TL - TL
 • Batarya
  0
  0
 • Marka
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Renk
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Kalınlık
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Batarya
  0
  0
  0
  0
 • Nikotin miktarı
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
  0

Yasaklar ve Gelişmeler

Dünya sağlık örgütü bile esigarayı tavsiye ederken ülkemizde Bu ürünün niye yasak olduğunu anlayabilmiş değilim ama güçlü sigara kartellerinin kendilerine her gün 10 liralara yakın para veren (6-7 lirası vergiye giden) tiryakilerini kaybetmemek için her türlü baskı ve kulis çalışması yaptığını biliyorum..

Tüm yasak ve zararlı haberleri "tütün ve sigara üreticilerinin" baskısı ile oluyor..

Alışveriş merkezi içinde esigara standı

Sigaracılar bu işten çok korkuyorlar ama bu arada boş da durmuyorlar, bu konuda araştırma ve satın alımlar yapıyorlar, birkaç yıla normal sigara markaları alternatif ürün olarak Malboro - Winston -Kent- Camel marka esigaraları piyasaya kendileri sürecekler. Bakalım o zaman bu yasaklamalar ne olacak, tabii ki unutulacak.

Malboro 2014 yılı sonunda kendi markası ile esigara pazarına gireceğini duyurdu . http://www.hngn.com/articles/34849/20140630/philip-morris-international-launches-marlboro-e-cigarettes.htm

Dünya Sağlık Örgütü, sigara yerine elektronik sigarayı tavsiye etti  . Habere linkten ulaşabilirsiniz .

http://t24.com.tr/haber/dunya-saglik-orgutu-sigara-yerine-elektronik-sigarayi-tavsiye-etti,259755

Dünya Sağlık Örgütü mesajı : Nikotin için sigara içenler, katran yüzünden ölüyor. Katransız nikotin sağlayan e-sigara’nın kullanımı arttırılmalı

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ‘31 Mayıs Dünya Sigarasızlık Günü’ çerçevesinde sigaranın zararlarını, alanında uzman doktorlarla tartışarak konuyu yeniden gündeme taşıdı.

Vatan'da yer alan habere göre, dünyada her 6 saniyede bir kişinin sigara ve sigaraya bağlı sebeplerle hayatını kaybettiğini vurgulayan uzmanlar, elektrikli sigaranın hayat kurtardığını kaydetti.

Sigara bağımlılarının nikotin ihtiyacı karşılandığı sürece ölümcül hastalıklardan büyük oranda korunabileceğini belirten uzmanlar, e-sigarayı “asrın tıp mucizesi” olarak nitelendirdi.

Ayrıca uzmanlar, “Nikotin için sigara içenler, katran yüzünden ölüyor. www.esigaraal.com, Katransız nikotin sağlayan e-sigara’nın kullanımı artırılmalı. Bu sayede milyarlarca insanın sağlığı güvence altına alınmış olur” açıklamasında bulundu.

2003 yılında Çin’de icat edilen e-sigara sadece Avrupa’da 7 milyon kişi tarafından kullanılıyor."

Avrupa parlamentosu, sadece bazı ülkelerde çekinceleri bulunan "esigara likitlerinin ticaretini" Ekim 2013 de yasal olarak onayladı, ve serbest bıraktı. esigaranın ilaç olmadığını ve serbestçe satılabilmesini onayladı.  Konu hakkında MİLLİYET gazetesindeki habere ulaşabilirsiniz.

http://gundem.milliyet.com.tr/e-sigara-serbest-mentollu-yasak/gundem/detay/1774720/default.htm

http://www.presseportal.de/pm/103765/2571821/eu-parlament-entscheidet-fuer-freien-handel-der-ezigarette

Vatandaşlarının sağlık harcamalarını hükümet olarak karşılayan İNGİLTERE , esigaraya en çok destek veren ülkelerden biri , esigara yaygınlaştıkça sağlık harcamalarındaki giderin azaldığını net olarak gözlemleyebildiği için elektronik sigarayı destekliyor, 

Avrupanın en yoğun Londra Heathrow havaalanında e-sigara için buhar odası oluşturuldu:

Londra Heathrow Havalimanı’nda, e-sigara içenler için dünyanın ilk havalimanındaki “buhar noktası” hizmete girdi.

Londra havaalanında esigara odası

Kaynak: http://kokpit.aero/heathrow-e-sigara-buhar-odasi-var

Newyorkta esigaraya özel barlar mevcut : Radikal gazetesi haberi : http://www.radikal.com.tr/hayat/sigarayi_birakmak_isteyen_bu_bara_geliyor-1157939

Newyork'ta esigara Bar

Yapılan ARAŞTIRMALAR :

Amerika'da yapılan araştırmalarda sağlıkla ilgili bir sakınca yok, en büyük uyarı : çikolata ve benzeri sıvıların kokusunun çocuklara özendirici gelebileceği yönünde,

Amerikan sağlık bilimcileri derneği : sigara kullanıcıları için daha sağlıklı bulup - öneriyor. (American Association of Public Health Physicians)

Boston ünv : yaptığı araştırmada kanserojen maddenin sigaradan 1000 kat daha az olduğunu açıklamış.... (Boston University School of Public)

Avrupa' da 100 uzman doktor rapor imzalayarak "esigaranın tütün - alkol - yağlı ve şekerli yiyecekten daha sağlıklı olduğunu ABirliği parlamentosuna sundu.

Kaynak : http://www.vd-eh.de/de/europaische-arzte-starten-initiative-fur-die-ezigarette.html

Yeni Zelenda : e-sigarada kanserojen madde sağlık seviyesini tehdit etmeyecek düzeyde..

İngiltere (2009) : sigaraya alternatif olabilir, kullanıcılarda sağlık - tad alma- koku alma gibi konularda iyileşme görülmüştür... 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi, sigarayı bırakmak isteyenler arasında son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan elektronik sigara konusunda araştırma başlattı.

Doç. Dr. Fatih Uğur, yaptığı açıklamada, elektronik sigarada tütünün yanmasıyla oluşan, kanın oksijen taşıma kapasitesini bozan karbonmonoksit ve kanserojen olan katran - "tar"ın bulunmadığını söyledi.

http://saglik.bugun.com.tr/elektronik-sigara-yararli-mi-zararli-mi-haberi/644268

İngiliz british -american tobacco (Dunhill, Kent, Lucky Strike ve Pall Mall) bir elektronik sigara fabrikasını satın aldı.

http://www.bat.com/group/sites/UK__3MNFEN.nsf/vwPagesWebLive/DO935CVT?opendocument&SKN=1

Philip morris (Marlboro, Longbeach, L&M, Philip Morris, Bond Street, Chesterfield, Parliament, Lark, A-Mild, Morven Gold, Muratti, DJI Sam Soe, Multifilter ve Virginia Slims) amerikada yine bir elektronik sigara firması ile görüştüğünü açıklamıştır.www.esigaraal.com.. (Türkiyede PM sabancı olarak varlar- İzmir Torbalıda fabrikaları mevcut)

http://www.cigarena.com/tobacco-news/philip_morris_in_negotiations_with_original_e_cigarette_company.html

Kent, Newport, True, Old Gold, Maverick, Triumph, Satin gibi markaların Amerikan sigara üreticisi Lorillard, 135 milyon dolara esigara üreticisi bluecigs firmasını satın aldı.

http://www.csnews.com/top-story-tobacco-lorillard_acquires_blu_ecigs_for_$135m-60981.html

Winston, Camel, Mild Seven/Mevius, Benson & Hedges and Silkcut gibi markaların Amerika dışı ülkeler için üreticisi Japan Tobacco International JTI, e-sigara Ploom firması ile anlaştı.

http://www.jti.com/media/news-releases/jti-macdonald-corp-reaches-an-agreement-regarding-illicit-trade-of-cigarettes-in-canada-2/

RJ Reynolds (Amerika'da Winston, Camel, markalarını üreten sigara üreticisi- Vuse markası ile e-sigara pazarına çok güçlü gireceğini açıkladı.

http://www.bizjournals.com/triad/news/2012/11/12/reynolds-american-touts-efforts-to.html?page=all 
http://ecigone.com/e-cigarette-news/reynolds-test-markets-vuse-e-cigarette/

1 milyonu aşkın kişinin e-sigara kullandığı İngiltereden BBC Türkçe de tarafsız bir durum gözlemi

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2013/02/130211_electronic_cigarettes.shtml

Hollanda da esigaranın tıbbi malzeme sayılması ve serbest ithalat yapılamamasına karşı açılan davada, esigara firması sunduğu kanıtlar ile davayı kazanmıştır,ve mahkeme esigaraların serbestçe ithalatına izin vermiştir..ne memleketler var.. bizde ise 2-3 yalan ile ürünü kötülemeye devam...

Elektronik sigara üzerinde yeni bir çalışma Çevre Araştırma ve Uluslararası Halk Sağlığı Dergisinde bugün 16-Ekim 2013 yayınlandı.

http://www.ecigarette-research.com/web/index.php/research/135-evaluation-of-the-cytotoxic

Yunanistan'daki Onassis Kalp Cerrahisi ve İtalya'daki Abich Toksikoloji Laboratuvarı Merkezi baş araştırmacı Dr. Konstantinos Farsalinos tarafından araştırmacılar kültür kalp hücreleri üzerindeki (buhar formunda) 20 farklı elektronik sigara sıvısının sitotoksik seviyesini değerlendirdi. Buhar ticari olarak satın alınabilen bir elektronik sigara ile üretildi. www.esigaraal.com,  Ayrıca, buharın etkisi ilk kez yeni nesil bir yüksek gerilim cihazı kullanılarak incelendi. Normal sigara dumanı da incelenerek karşılaştırma yapıldı. Örneklerin çoğunun hücreler üzerinde bir etkisi gözükmezken bazılarının normal sigaraya oranla daha az sitotoksik olduğu saptandı.

Dr. Farsalinos "Elektronik sigara kullanımı sonucunda zararlarını tam olarak anlayabilmek için laboratuvar koşullarında sürekli bir değerlendirme gereklidir" dedi ve devam etti " Burada vurgulanması gereken deneylerin gerçek hayattaki kullanılan gibi yapılmasıdır. Biz, kullanıcılar arasında en popüler olan elektronik sigara ve elektronik sigara sıvılarını kullandık. Sonuçlar bir kez daha gösteriyor ki elektronik sigaranın zararı normal tütün sigarası ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha azdır.

Buhar örneklerinin çoğunda açık ortam içinde kültürlenen hücreler ile kalp hücreleri üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunamadı. Bununla birlikte, örneklerin 4'ünde diğerlerine göre daha az hücre hayatta kaldı. VG ve PG ile alakalı olmayan bu hücre ölümlerinde aromadan şüphelendik. Şüphelerimiz doğrulandı. www.esigaraal.com, Aromaların bazıları zararlıdır ancak bunlar aromaların düşük bir bölümünü oluşturuyor. www.esigaraal.com , Bu aromaların en zararları bile normal tütünlü sigara ile karşılaştırıldığında daha az zararlıdır. Örneğin en zararlı elektronik sigara sıvısı olarak görünen gerçek tütün yaprakları kullanılarak aroması yapılmış sıvı bile normal tütünlü sigaraya göre 3 kat daha az zararlıdır. Her durumda bu aromalar sigaraya alternatif olarak kabul edilebilir ve elektronik sigara başarısında önemli bir rol oynayabilir. Fakat en az zararlı aromayı bulabilmek için tüm aromaların test edilmesi gerektiğine inanıyorum.

Bunun dışında pek çok araştırma nikotin odaklı olmuştur. Bu çalışmada test edilen likit örneklerinin 6'sı 24 Mg/Ml içeriyordu. Dr. Farsalinos " Bizim araştırmalarımız açıkça gösteriyor ki hücre sağ kalım oranları ile nikotin seviyesinin hiç bir bağlantısı yokturYani nikotin elektronik sigara ile kullanımında hücreler için toksik değildir. Bu önceki araştırmaları da doğrular niteliktedir" dedi.

Dr. Farsalinos ve grubu 2011 yılından beri elektronik sigara üzerinde yapılan araştırmalara katılıyor. Elektronik sigara güvenliği hakkında çeşitli klinik ve laboratuvar çalışmaları hakemli tıp dergilerinde yayınlanmış ve uluslararası tıbbi kongrelerde sunulmuştur. 

İletişim
 • Y.içi kargo Çekmeköy Şube
 • 539 824 30 30
  Elden teslim ve Kapıda Ödeme Yoktur
 • [email protected]
  #
Şu anda bu ürün stoklarımızda yoktur. Ürün geldiğinde haber almak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz..

İsim
Mail