Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.
Alışveriş sepetiniz boş!
Filtreleme
 • Fiyat
  TL - TL
 • Batarya
  0
  0
 • Marka
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Renk
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Kalınlık
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Batarya
  0
  0
  0
  0
 • Nikotin miktarı
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
 • Atomizer
  0
  0
  0
  0
  0
  0

Elektronik Sigara Hakkında

Elektronik Sigara temelde sıvı  buharlaştırıcı pilli bir cihazdır.   Yapay sigara, yalancı sigara, pilli sigara, likit sigara, esigara, pilli nargile gibi isimlerle de anılır.

e-Sigara nedir :  

elektronik sigara temel olarak  PİL ve ATOMİZER  den oluşan bir cihazdır, Atomizerin içine doldurduğumuz likit buharlaşır, bu buhar ile sigara benzeri bir buhar,  tat ve içtiğiniz sigaradan alışık olduğunuz nikotini alırız.

e-Sigara nasıl çalışır:  

elektronik sigaranın pil düğmesi basıldığında (veya eroll gibi nefes sensötlü cihazlarda nefes çekildiğinde) pile takılı Atomizere enerji gitmekte ve atomizerin içindeki  fitillerinin ortasındaki bir teli ısıtmaktadır.  Bu ısınan tel, fitilin emdiği sıvıyı buharlaştırır ve siz bu buharı çekersiniz. Bu sırada kaynama sesi duyulabilir, bu esnada teller kızarır 130 – 140 derecelere ulaşır.

PİL : elektronik sigaranın en önemli parçasıdır, pil güçlü olmaz ve yeterli gücü veremez ise Atomizer ısınmaz , buhar yeterli oluşmaz. PİL ler şarjlıdır, kapasitesine göre  içim süresi  değişir, pil bittiği zaman yeniden şarj edilir, bu şarj yine pilin kapasitesine göre  2-3 saat sürer.

esigara görünüşte basit bir teknoloji ama aynı zamanda zor bir iş yapıyor - pillerin genel olarak 2 düşmanı vardır - SICAKLIK (güneşte bırakın 2 günde pil bozulabilir ) ve (her elektronik cihazda olduğu gibi) SIVI, esigara'da  ikisi de mevcut ; atomizerler buharlaşma yaparken 140 derecelere ulaşır, bu ısının bir kısmı pile de iletilir, ve bu ısı kontaklarda nemlenme ( yoğuşan su buharı) yapabilir, www.esigaraal.com, veya eskiyen atomizerler likit sızdırabilir, bunları telafi etmek gerekli, gönderdiğim setler yanında PİL BAKIMI ve benzeri konularda yazılı kılavuz içeriyor,  lütfen okuyunuz.

Li-ion pil : 

Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez.  Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz. Tipik ömürleri 350-400 full şarjdır.

Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz.  

Klasik şarjlı pillerin aksine Li-ion pilleri sonuna kadar bitirmek tam tersine pilin ömrünü zayıflatır. Eğer pil %0 a kadar boşaltılırsa bu durum "tam boşaltma" olarak adlandırılır ve bu durum pilin kapasitesini düşürür. Yaklaşık olarak 100 tam boşaltma pilin kapasitesinde %75 ten %80'e kadar bir kapasite kaybına yol açar.

Mekanik modlarda kullanımda dikkat ediniz – sub ohm – düşük ohm sarımlarda pil voltajı çok düşerse piliniz bir daha şarj olmayabilir.

lityum iyon pil uzun süre kullanmayacaksanız dolu olarak saklamayınız , en ideali  % 40 dolu olarak depolanırsa/saklanırsa pil kapasitesindeki kayıp değerleri düşer. Li-ion pilleri buzdolabında 0-4 derecede saklamak daha uygundur.

Lityum iyon piller yüksek ısıya ya da doğrudan güneş ışığına maruz bırakılırlarsa kolayca tutuşabilir ya da patlayabilir. Asla sıcak bir havada arabada bırakılmamalıdır. Uygunsuz şarj aleti ile 4,2 volt üzerinde şarj edilmeleri de aşırı ısınma ve yanmalara sebep olabilir. 

ATOMİZER  : içinde elektronik sigara için özel üretilmiş slika ip- fitil ve o slikaya sarılı bir bobin tel bulunan , içine likit doldurulan ve buharlaşmayı sağlayan bölümdür.

Bir atomizer dünya ortalama 10 gün / 2 hafta kadar sağlıklı çalışabilir, (saf su haricinde buharlaşan her sıvı arkasında bir tortu- kalıntı- kireç bırakır ) buharlaşma türü çalışma prensibinden dolayı fitil ve tel etrafında zamanla aroma ve likitten kalan kireç benzeri bir tabaka birikir, bu durumda likit slika ve tele ulaşamaz - buharlaşamaz, pile doğru akıtma yapar , temizlemezseniz pilinizi de bozabilir, daha az duman gelir, www.esigaraal.com, yanan tortunun yanık tadı hissedilir, bu süre içim yoğunluğunuza, yanık kokusunu hissetme hassasiyetinize göre, hatta kullanılan likit çeşidine göre bile değişmektedir, 1 ay kullanan olduğu gibi 1 haftada da değiştirme ihtiyacı olabilir.

Atomizerlerde yanık tadını veren şey fitilin yanması değildir, kaynama olayı sonrası likitlerin tel ve slika fitilde bıraktığı tortulardır. (kaynayan suyun çaydanlıkta iz bırakması gibi), bu tortulardan atomizerinizi kuru çalıştırarak kurtulabilirsiniz, bazı atomizer markaları bunu tavsiye etmemekle beraber - yine de sizin tercihinizdir.( pamuklu yeni sistem ürünler kuru yakma yapılamaz)  Koyu renkli ve yoğun aromalı likitlerde yanık tadının daha çabuk alınması doğaldır. Genel olarak pahalı ve daha kaliteli likitler daha az tortu bırakabilir. 

Yanık tadı veya kokusu alındığında yeni atomizere geçilir, yeni atomizer komple 10-15 TL civarlarındadır, coil de değiştirebilirsniz , veya becerebilenler ip-tel sarıp - takabilirler.. komple değiştirmek hijyen açısından da en sağlıklısıdır.

Atomizerlerin sızdırma akıtma sebepleri şunlardır :

eskiyen ve kullanım ile fitili tortu kaplanan her atomizer sızdırma yapar - coil veya atomizer değişimi gerekir. 

pilinizin gücü azalır ise ipin üzerindeki sıvıyı buharlaştırma hızlı olmaz - ipten pile doğru sızıtı olabilir

güçlü ve hızlı nefes çekmek - ters vakum sebebi ile ipe fazla sıvı gitmesine sebep olabilir - yavaş ve sakin - uzun nesef çekiniz. 

Atomizerler maalesef sıvı doldurmadan test edilemeyeceği için görsel ve direnç ölçerek  test edilmektedir. Yanlış kullanım ile de bozulabileceği için atomizerlerin dünyada hiçbir yerde garantisi yoktur. Atomizerinizi pile takarken fazla sıkıştırmak içindeki contaların ezilmesine ve sıvı akıtmasına yol açabilir.

Atomizerin cam ve metal birleşimi geçmeli sistemdir. cebinizde veya çantanızda bükülme yaşanırsa sıvı kaçağı yaşanabilir, bu durumda atomizeri dik tutarak bastırınız.Atomizerleri Pile takıp sökerken cam kısımların tutarak sıkıştırma yapmayın, cam ve metal kısmı bu şekilde de oynayıp sıvı kaçağı yaşanabilir.

İçim yapılırken  hızlı nefes ile ağıza sıvı gelmesi yaşanabilir. www.esigaraal.com, Fazla güçlü nefes çekmek veya fitillerin yanık tortular ile kaplanması ve emiciliğini yitirmesi de  buna sebep olabilir. fitilleriniz değiştirin - yavaş ve uzun nesef çekmek herzaman daha doyurucu duman almanızı sağlar. 

COIL : atomizerin sadece Sadece ısıtma yapan kısmıdır, her atomizer göre çeşitleri vardır , ce atomizer serisi   COIL  5-6 TL civarlarındadır, veya bu işi hobi haline getiren arkadaşlar ip -tel veya hazır sarılı bobin alarak kendileri de sarım ve takma yapabilmektedir, youtube videoları ile araştırmak gerekir, biraz el becerisi  ister.

LİKİT : tütün veya benzeri aromalı ve içtiğiniz sigaradan alışık olduğunuz nikotin oranına göre Atomizerin içine doldurulan ve buharını çektiğimiz sıvıdır, 

E-likitlerin çok çeşitleri ve pek çok aromaları vardır, ilk kullanımlarda tütün aromalıların seçilmesi , sigarayı bırakmaya çalışan yeni kullananlar için çok önemlidir. Daha sonra meyve veya kahve aromaları gibi çeşitlere geçilebilir ama ilk baştan sigarayı bize aratmaması gerekir.

sigara bırakma aşamasında en çok yapılan hata piyasadaki satıcıların rastgele gönderdiği (genelde sahte) likitler , içtiğiniz sigaradan alışık olduğunuz nikotin oranına uyumsuz likitler veya sigara tadından uzak çilek vs gibi likitler ile esigara kullanımına başlamaktır.

Normal Sigaranın içinde kanserojen oldukları kanıtlanmış olan arsenik, hidrojen siyanid, benzen, toluen, kadmiyum, propilen glikol ve amonyak olmak üzere 4.000’in üzerinde kimyasal madde bulunur,  esigara’nın içinde bu kimyasallar yoktur,  sigaradaki  en önemli zararlı katran – zifir, korbonmonoksit  esigarada bulunmaz.

Likitlerin Güneş görmeyen serin bir yer – oda sıcaklığında  -saklanması uygundur, çok uzun süre kullanmayacaksanız buzdolabı da uygun olur. 

Likitler temel olarak iki maddeden yapılır.  PG (Propilen Glikol) ve VG (Vegetable Gliserin)

PG : Propilen Glikol, diş macunları, kozmetik, ağızdan alınan ilaçlarda (sıvı antibiyotik, vb), gargara, vb gibi ürünlerde kullanılır. Soda ve yapay ve doğal tatlandırıcılar için temel çözücü olarak da kullanılır, boğaza vurum ve aromanın etkisini arttırır. www.esigaraal.com, Sıvılarda bakteri üremesini engelleyici etkisi vardır. Pastacılık sektöründe çok kullanılır , Hamurun gaz tutma gücü, Yoğurma toleransı, Su tutma kapasitesi, Uzama yeteneği, Olgunlaşma süresi gibi hamur özelliklerini geliştirirler, hamura – pastaya , Ekmeğe yumuşaklık verir.

VG : Bitkisel Gliserin, yoğun ve tatlı bir sıvıdır, genellikle bir tatlandırıcı olarak gıda ve İlaç endüstrisinde kullanılır, kozmetik ürünlerde nemlendirici özelliği sebebi ile önemli bir katkı maddesidir.

Bunların yanı sıra “gıda aroması” ve “saf su” en önemli diğer iki maddedir, ve tabii ki (isteğe bağlı olarak )normal bir sigara tiryakisinin ihtiyacı olan ve bağımlı olduğu “nikotin”.

Yani likitler normal  sigarada bulunan 4000 adet kimyasal,  tütün mamüllerinde bulunan kanserojen maddeler veya katran ihtiva etmez.  İçlerinde bulunan “nikotin seviyesi”  sigara kullanım adet ve sigaranızdaki nikotin oranına göre belirlenen seviyeden başlar, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılır. Bu sayede vücut nikotin ve sigara bağımlılığından kurtulur.

Burada en önemli şey ilk günlerde biraz kararlı olmanız,  elinizdeki sigara markasını değiştirince bile 1 hafta kadar öksürür,   sevemezsiniz.  Esigara’ nızda da farklı tat alsanız bile bulabildiğiniz tek sigaranın bu olduğunu düşünün, zaten çoğu kullanıcı esigarayı ilk günden seviyor,  ilk başlarda tütün aromalı likitler ile kullanacağınız esigara’nızda  daha sonra kahveli  - meyveli  likitler deneyebilir ve sigara tadından iyice uzaklaşabilirsiniz.  Bir süre sonra normal sigara acı gelir,  isteseniz de içemez, hatta içenlerin kokusundan bile rahatsız olursunuz.

Sitemizde satılan  DEKANG ÜRÜNLERİ için geçerli sertifikaları buradan inceleyebilirsiniz : 

http://www.dekangbio.com/component/content/article/3-company/26-certification

http://www.dekangbio.com/images/certification/201195101734185.jpg

 

Sahte Sıvılar orijinal paketlemeye benzeyen sahte dekanglar

Maalesef bu konuda da piyasada şekilde görüldüğü gibi çok sayıda sahte sıvılar bulunmaktadır. Alışverişlerinizi güvenilir yerden yapınız.

Sitemizdeki tüm Likitlerimiz orijinal ürünlerdir, piyasada satılan ve orijinal olmayan likitleri kullanmayın - sağlığınızı riske atmayın, sitemizden satın aldığınız ve Orijinal olmadığına inandığınız likitler kullanılmamış durumda ise koşulsuz iade alınır. 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Sigaranın bize verdiği 2 alışkanlık vardır,  

1.si nikotin bağımlılığı,

2.si ise el – göz - duman alışkanlığı, yani elde – dudakta bir şeyle oynama alışkanlığı,

Esigaranız bu iki alışkanlığı da karşıladığı için işe yarıyor - nikotin bandı – nikotin sakızı, haplar gibi ürünler, sigaradaki 2. alışkanlığımızı karşılamıyor.

Bu sebeple, yapılan araştırmaların da gösterdiği gibi, sigara bağımlılığından kurtulmanın en başarılı yöntemi elektronik sigaradır.

Esigarada  likitler sınıflandırılmıştır,  24mg - 18mg - 11mg - 6mg ve 0 mg olmak üzere nikotin oranı değişen sıvılar vardır. Bu değerler, 1ml likitteki nikotin miktarıdır, Sigaradan alıştığımız nikotin bağımlılığına göre size uygun olan likit  ile başlıyor ve yavaş yavaş azaltarak nikotin bağımlılığından vücudu kurtarıyoruz, sonuçta sadece el alışkanlığı kalıyor ama vücut nikotin istemeyince zaten gün geçtikçe o da azalıyor.

esigaranın 3 düşmanı var ;

1- Tütüncüler ve  sigara üreticileri, çünkü müşterileri azalıyor,

2- Sigara vs benzeri her türlü duman gibi maddeyi sevmeyenler - her türlü bağımlılığa düşman kesim, 

3- Sigaradaki yüksek vergi ile kaynak yaratan hükümetler.

Şu bir gerçek ki sigara hayatımızdan çıkmalı, hem sağlığımıza hem de cebimize zararlı , esigara da uzun vadede azaltarak bırakılabilir, amacı budur. 

esigarayı tabii ki sigara içmeyenlere tavsiye etmiyoruz, ama sigarayı bir türlü bırakamayanlar için çok daha sağlıklı ve ekonomik bir ürün.

Bu sitenin içeriği 18 yaşından küçüklerin görüntülemesi için uygun değildir.

İletişim
 • Y.içi kargo Çekmeköy Şube
 • 539 824 30 30
  Elden teslim ve Kapıda Ödeme Yoktur
 • [email protected]
  #
Şu anda bu ürün stoklarımızda yoktur. Ürün geldiğinde haber almak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz..

İsim
Mail